ویژان: فروشگاه اینترنتی سیسمونی

تلفن پشتیبانی : 09133597703 

تکنیک بیش فروشی و فروش مکمل مخصوص فروشندگان سیسمونی

عکس شاخص

به عنوان صاحب مغازه سیسمونی، هدف شما باید ارائه بهترین محصولات و خدمات به مشتریان باشد. تکنیک فروش مکمل و بیش فروشی، استراتژی های موثری برای افزایش فروش و هم چنین بهبود تجربه خرید مشتری هستند.

در این مقاله از مجله ویژان، مفاهیم بیش ‌فروشی و فروش مکمل را بررسی می ‌کنیم و مثال‌ های مفصلی از نحوه استفاده از آنها برای افزایش درآمد و فروش مغازه سیسمونی شما ارائه می‌کنیم.

بیش فروشی چیست؟

بیش فروشی (Up-selling) یک تکنیک فروش است که در آن مشتریان را تشویق می ‌کنید تا محصولی با کیفیت بالاتر خریداری کنند یا انتخاب فعلی خود را ارتقا دهند.

بیش فروشی

مثال بیش فروشی در سیسمونی فروشی

با به کارگیری هنر بیش فروشی، می توانید یک موقعیت برد-برد برای مشتریان و کسب و کار خود ایجاد کنید. در ادامه چند مثال بیش فروشی برای مغازه سیسمونی آورده شده است.

  1. وقتی مشتری یک کالسکه معمولی را برای خرید در نظر می گیرد، می توانید مزایای یک کالسکه بهتر را برجسته کنید که راحتی، دوام بهتر و ویژگی های اضافی مانند دسته های قابل تنظیم، محفظه داخلی و .. دارد. در این حالت پدر و مادر را ترغیب می کنید که کالسکه بهتر و گران تر را انتخاب کنند.
  2. اگر مشتری به دنبال یک صندلی ماشین کودک است، می ‌توانید مزایای یک مدل ارتقا یافته را برای مشتری توضیح دهید که ویژگی‌ های ایمنی پیشرفته ‌تر، محافظت در برابر ضربه و 3 حالت قابل تنظیم دارد.

فروش مکمل چیست؟

در تکنیک فروش مکمل (Cross-selling)، شما همان محصولی که مشتری در نظر دارد را به او میفروشید. اما در کنار آن پیشنهاد خرید محصولات مرتبط را نیز به او می دهید.

فروش مکمل

مثال فروش مکمل برای فروشگاه سیسمونی

با این تکنیک می توانید فروش خود را افزایش دهید و در عین حال اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما از خرید خود راضی هستند. در ادامه چند نمونه از نحوه اجرای این نوع از فروش در سیسمونی فروشی را می بینید:

  1. ست لباس نوزاد: وقتی مشتری یک شلوار تک برای نوزاد خود می خرد، می ‌توانید با پیشنهاد جوراب، کلاه و رتیشرت همرنگ آن، پیشنهاد تکمیل کردن ست لباس را به مشتری بدهید.
  2. لوازم جانبی غذاخوری کودک: اگر مشتری در حال خرید شیشه شیر است، می ‌توانید لوازم جانبی دیگری مانند ضدعفونی‌ کننده بطری یا گرمکن شیشه شیر را به او پیشنهاد دهید.
  3. محصولات بهداشتی کودک: هنگامی که مشتری پوشک یا دستمال مرطوب کودک خریداری می‌ کند، می ‌توانید بسته ‌ای شامل پودر بچه، لوسیون کودک و شامپو بچه را با قیمت تخفیف ‌خورده ارائه کنید.

فروشگاه اینترنتی سیسمونی ویژان در خدمت شما عزیزان است. برای سفارش سیسمونی با شماره زیر تماس بگیرید:

مزایای بیش فروشی و فروش مکمل برای سیسمونی فروشی

بیش فروشی و فروش مکمل چندین مزیت را هم برای کسب و کار و هم برای مشتری ارائه می دهد:

  1. افزایش درآمد و فروش: با تشویق مشتریان به خرید محصولات با قیمت بالاتر یا محصولات اضافی، می توانید میانگین فروش و درآمد کلی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.
  2. افزایش رضایت و وفاداری مشتری: با پیشنهاد محصولات بهتر و یا محصولات تکمیلی، به مشتریان کمک می کنید تا محصولاتی را پیدا کنند که نیازهای آنها را بهتر برآورده می کند. در نتیجه رضایت و تکرار خرید مشتریان بیشتر خواهد شد.
  3. تقویت روابط با مشتری: با ارائه پیشنهادهای ارزشمند و توصیه های شخصی، اعتماد و اعتبار خود را نزد مشتریان بالا می برید.
مزایای بیش فروشی و فروش مکمل

نکات مهم در بیش فروشی و فروش مکمل سیسمونی

1. به فروشندگان خود آموزش دهید

تیم فروش خود را به طور کامل با محصولاتی که ارائه می کنید آشنا کنید. برای اثربخشی بهتر این تکنیک ها، فروشنده سیسمونی باید با اطمینان و دانش کامل، محصولات مرغوب تر و یا مکمل را بر اساس نیاز مشتریان به آن ها توصیه کنند.

2. پیشنهادات خود را شخصی سازی کنید

برای درک ترجیحات و نیازهای مشتریان خود وقت بگذارید. پیشنهادات بیش فروش و فروش مکمل خود را بر اساس نیاز هر مشتری و در جهت بهبود تجربه خرید او تنظیم کنید.

3. چیدمان درست محصولات

محصولات همراه یا اقلام مکمل را در مکان‌ های استراتژیک در فروشگاه یا وب ‌سایت خود به نمایش بگذارید تا بیشتر جلب توجه کنند.

بیشتر بخوانید: دکور مغازه سیسمونی

4.مشوق‌ها و تبلیغات

برای تشویق مشتریان به استفاده از فرصت‌های بیش ‌فروشی و فروش مکمل، مشوق ‌هایی مانند تخفیف درصدی، تخفیف کالایی یا تخفیف باشگاه مشتریان ارائه دهید.

5.پیگیری

بعد از خرید مشتری، می توانید برای او پیامی شخصی ارسال کنید و محصولاتی که شامل تخفیف شده اند و مرتبط با خرید قبلی او هستند پیشنهاد کنید.

فروشگاه سیسمونی و فروش عمده

نتیجه گیری

بیش فروشی و فروش مکمل تکنیک های قدرتمندی هستند که می توانند به میزان قابل توجهی بر فروش مغازه سیسمونی شما و رضایت مشتری تأثیر بگذارند. نکته کلیدی در این تکنیک ها، درک نیازها و ترجیحات مشتریان و ارائه توصیه های مرتبط و ارزشمند به آنها است.

امیدواریم با خواندن این مقاله از ویژان و با اجرای موثر این استراتژی‌ ها، نه تنها درآمد خود را افزایش دهید، بلکه تجربه خرید جامع‌تر و شخصی‌تری را نیز برای مشتریان خود فراهم کنید.

فروشگاه اینترنتی سیسمونی ویژان در خدمت شما عزیزان است. برای سفارش سیسمونی با شماره زیر تماس بگیرید:

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

Instagram WhatsApp WhatsApp
فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من

تماس با سیسمونی ویژان

معمولا کمتر از چند دقیقه پاسخ می دهیم.