نمایش یک نتیجه

پتو کودک

پتو نوزادی با توجه به بیشتر بودن ساعات خواب او یکی از مهم‌ترین موارد در هنگام تهیه سیسمونی به شمار می‌رود. انتخاب پتوی مناسب با توجه به لطیف و حساس بودن پوست کودک و تأمین امنیت او دارای اهمیت است.

پتوها ی نوزادی نیز مانند پتوهای بزرگسالان دارای جنس و تنوع طرح بالایی می باشند برخی از این پتوهای نوزادی دارای رویه بیرونی مخملی و نرم و رویه داخلی کرکی می باشند پتوهای برند کارترز از این دست پتوها می باشند در واقع این پتوها انتخاب مناسبی برای روزهای پاییزی و سرد زمستانی می باشند دسته دیگری از پتوها که با عنوان پتوهای دورپیچ در بین عموم شناخته شده هستند پتوهای نازک و سبکی هستند که در همه فصول سال قابل استفاده می باشند. کاربرد اصلی این پتوها همانگونه که از اسمشان پیداست برای پیچیدن دور نوزاد و بعضا استفاده به عنوانی چون پوشش قنداقی نوزادان تازه متولد شده می باشند، برخی از این پتوهای دورپیچ دارای عروسک می باشند که بیشتر جنبه ظاهری دارند و قسمتی جدا از پتو می باشند.

نکات مهم هنگام خرید پتو نوزادی

  • جنس پتو:از آنجایی که نوزادان دارای پوست لطیف و حساسی هستند لازم است از خرید پتو نوزادی تهیه شده با الیاف مصنوعی پرهیز کنید. توصیه می‌شود پتوی تولید شده از الیاف طبیعی با قابلیت تنفس بالا مانند پنبه را خریداری کنید. برای آنکه بتوانید تشخیص دهید پتو مشخصه تنفسی بودن را دارد، آن را در مقابل باد قرار دهید در صورت عبور باد می‌توان گفت که پتو این ویژگی را دارد. علاوه بر این پتو باید در برابر شست و شوی مداوم، از دوام مناسب و مقاومت بالایی برخوردار باشد. هم چنین بهتر است جنس آن با توجه به نوع فصل مورد استفاده باشد.
  • قابلیت شست و شو:
با توجه به اینکه پتو نوزاد از پر کاربردترین وسایل کودک به شمار می‌رود و در معرض انواع آلودگی‌ها قرار دارد، قابلیت شست و شو با ماشین لباسشویی و حتی دست از مهم‌ترین نکات هنگام خرید پتو نوزادی خواهد بود.
  • اندازه پتو:
توجه به ابعاد پتو از دیگر نکات مهم هنگام خرید پتو بچه است. دقت کنید که پتوی نوزاد نباید بیش از اندازه بزرگ باشد تا بتوان از آن به عنوان روانداز نیز استفاده کرد و یا از آن در تخت یا نی نی لای لای نیز استفاده کرد که نرم و سبک بودن آن قابل اهمیت است.
  • سن نوزاد:
یکی از پارامتر‌هایی که در ایمن بودن پتوی نوزادی مهم است، توجه به سن او است. از آنجایی که نوزادان زیر شش ماه بیشتر با خطر خفگی روبرو هستند لازم است تا هنگام خرید پتو نوزادی از نوع قنداقی، دور پیچ و کیسه خوابی استفاده کنید. همراه با بالا رفتن سن نوزاد شما می‌توانید برای کودک خود، پتو‌های معمولی را خریداری کنید و شما میتوانید انواع پتو مناسب با سن نوزاد خود را در فروشگاه سیسمونی ویژان تهیه کنید.